Hizmet Modülleri Semineri

Mükemmel Hizmeti Yaratmak ve Marka Yolculuğu

Hizmet modülleri Seminerinin amacı:  Kurumsal yapıyı markalaştırmaya dönük çalışmalar yapılırken yapılan araştırmalarda kurumun “somut kalitesinin” değil çalışanlarına dönük tanım olan “soyut kalitenin” daha güçlü bir etki yarattığı tespit edilmiştir. Çalışanın kurumunu sahiplenmesi ve bireysel performansından ortaya koyacakları hizmet algısını çok daha hafızada kalır kılmaktadır.

Bu seminerde yer alan başlıkların katkısı ile sektörünüz ne olursa olsun hizmetteki algınız güçlenecek ve rekabetteki sadakati sağlayacaktır.

Seminerin içeriği:

  • Hizmet nedir?
  • Hizmet kalite seviyeleri nelerdir?
  • Kuruma fatura edilen hatalı hizmet
  • Müşteri kaybının sebepleri
  • Hizmette şikayetleri algılama
  • Bireysel kalitenin kurumdaki yeri
  • Birlikte hizmet üretmede güvenin önemi
  • Marka algısındaki gerçek
  • Duyguları yönetmek ve marka yolculuğu
  • Kalıcı izler bırakmak ve soyut kalite

İletişime Hemen Geçmek İçin Lütfen  👉 Burayı Tıklayın

Teklif Almak İçin İse Lütfen  👉  Burayı Tıklayın

Hizmet Modülleri Semineri ile Markanıza Değer Katın

hizmet modülleri semineri

Hizmet modülleri semineri ile işinize ve çevrenizdeki dünyaya değer katacak yedi sır var. Bu fikirlerden veya kavramlardan herhangi biri, finansal olarak başarılı olmanız için yeterli olabilir. Bu fikirleri bir araya getirmeye başladığınızda, finansal yaşamınızda daha önce hiç olmadığı kadar hızlı ilerlemeye başlayacaksınız.

1. Daha Hızlı, Daha İyi

Değeri artırmanın ilk yolu, basitçe, insanların ödemek isteyeceği türden bir değeri sağladığınız hızı artırmaktır.

Başarılı insanlar, herkesin sabırsız olduğunu bilir. Bugüne kadar sizin ürün veya hizmetinizi istediğinin farkında olmayan bir kişi, şimdi onu aslında bugün değil dün istiyordu. İnsanlar, hız ile teklifinizin değeri arasında doğrudan bir ilişki olduğunu algılar.

Bunu sizin için hızlı bir şekilde yapabilen bir kişi, bunu yavaşça yapan veya ne zaman oraya giderse gitsin birinden daha kaliteli ve daha iyi bir kalite sunan kişi olarak kabul edilir.

2. Daha İyi Kalite Sunun

Servet yaratmanın ikinci anahtarı, rakiplerinizden daha iyi kaliteyi aynı fiyata sunmaktır.

Ve unutmayın, kalite müşterinin söylediği şeydir. Toplam kalite yönetimi en iyi şekilde şu şekilde tanımlanabilir: “Müşterinizin ne istediğini bulmak ve ona rakiplerinizden daha hızlı vermek.”

Kalite, yalnızca tasarımda daha fazla dayanıklılık veya mükemmellik anlamına gelmez. Kalite, her şeyden önce, müşterinin ürün veya hizmeti koyması için ihtiyaç duyduğu kullanım anlamına gelir. Kaliteyi zihninde tanımlayan, müşterinin özel ihtiyacı veya aradığı faydadır.

3. Değer Katın

Zengin olmanın üçüncü yolu, yaptığınız her şeye değer katmanın yollarını aramaktır.

Unutmayın, herkes aynı şeyi sunuyorsa, ürün veya hizmetin bu faktörleri piyasada temel minimum veya beklenen norm haline gelir.

Bir kişi veya bir üretici olarak öne çıkmak istiyorsanız, müşterinizin sizi ve teklifinizi rakiplerinizden üstün olarak algılaması için ne yapıyorsanız onu “artı” etmelisiniz.

Ambalajı veya tasarımı geliştirerek bir ürün veya hizmete değer katabilirsiniz. Kullanım yöntemini basitleştirerek değerini artırabilirsiniz.

Apple, bilgisiz kişiler için kullanımını kolaylaştırarak tüm bilgisayar dünyasını dönüştürdü.

Sadelik, Apple ve aynı yolu izleyen sayısız başka şirket için muazzam bir katma değer kaynağı haline geldi.

4. Kolaylığı Artırın

Zenginliği artırmanın dördüncü yolu, ürününüzü veya hizmetinizi satın alma ve kullanma kolaylığını artırmaktır.

Binlerce fast food mağazası, şehrin öbür ucundaki büyük bir alışveriş merkezine veya büyük bir markete gitmek zorunda kaldıklarında, kolaylık için ne kadar fazla insanın ödeme yapmaya istekli olduğuna dair basit bir örnek.

5. Müşteri Hizmetlerini Geliştirin

Değer yaratmanın ve refahı artırmanın beşinci yolu, müşteri hizmetlerini iyileştirmektir. İnsanlar ağırlıklı olarak duygusaldır. Müşteri hizmetleri temsilcilerinin sıcaklığından, samimiyetinden, neşesinden ve yardımseverliğinden büyük ölçüde etkilenirler. Birçok şirket, müşteri hizmetlerini hızla değişen bir pazarda rekabet üstünlüğünün birincil kaynağı olarak kullanıyor.

6. Yaşam Tarzlarını Değiştirmek

Servet yaratmanın altıncı anahtarı, değişen yaşam tarzları ve ülke genelinde müşteri satın alma kalıpları ve davranışları üzerindeki etkisidir.  Kozalak yapmaya veya evde daha fazla kalmaya ve ev ortamını daha keyifli hale getirmeye yönelik ulusal bir eğilim var. İnsanların zevkleri, bir nesil önceki insanların zevklerinden çok farklı.

Daha fazla insan seyahat etmek ve tatile çıkmak istiyor, bu nedenle seyahat, eğlence, tatil ve gemi seyahati endüstrilerinde patlama yaratıyor.

Değişen yaşam tarzları ve demografi, sizi kısa sürede zenginleştirebilecek, açıkça tanımlanabilir bir pazara bir ürün veya hizmet sunmamıza olanak tanıyacak fırsatlar yaratabilir.

7. Planlanan İndirimler Sunun

Servet yaratmanın yedinci anahtarı, planlı indirim yapmaktır. Bu, daha yüksek ve daha yüksek hacimli ürün ve hizmetleri daha çok kişiye daha düşük ve daha düşük fiyatlarla satmanın yollarını bulmayı içerir.

“Sınıflarla yemek yemek istiyorsanız, kitlelere satmak zorundasınız” dediğini duymuşsunuzdur .

İyi değeri olan bir ürünü veya hizmeti daha da düşük bir fiyata nasıl sunabilirsiniz? Bu ürünü veya hizmeti müşteriye ulaştırmanın maliyetini nasıl sıkıştırabilir ve birikimi ona nasıl aktarabilirsiniz?

Ürün veya hizmetinizi teslim etme hızınızı artırmayı, kaliteyi yükseltmeyi, üretimin her aşamasında değer katmayı, müşterilerinize kolaylık sağlamayı, daha iyi müşteri hizmeti vermeyi, değişen yaşam tarzlarına ve trendleri karşılamayı ve yollar bulmayı düşünmeye başladığınızda gerçek maliyeti düşürmek için çevrenizde var olan inanılmaz sayıda fikir ve olasılık karşısında hayrete düşeceksiniz.

Ve unutmayın, şu anda kimsenin sunmadığı şekilde müşterilere fayda sağlamak için bir iç görü fikri, sizi finansal başarı ve başarı dolu bir hayata başlatan sıçrama tahtası olabilir.

Kaynak:
Brian Tracy
Brian Tracy International Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su, Konuşmacı ve Yazar

https://www.entrepreneur.com/article/282961