İletişim Becerileri Semineri nedir? İletişim Becerileri Nasıl Geliştirilir?

iletişim becerileri seminerinin amacı:

Günlük yaşamımızın en değerli başlığı olan “iletişim” içindeyken acaba hangi hataları yapmaktayız? Oluşan çatışma ortamını nasıl iyileştirebiliriz? Tüm yaşamımıza yayılan iletişim konusunu; “ikna” gücümüzü arttırarak daha verimli kullanabilmek bu içerikle mümkün olacaktır.

İçerik:

  • İletişim ve algıdaki gerçeği yönetme
  • Fiziksel değil, zihinsel dinleme
  • Sorun “benim” sorunum diyebilmek
  • Değişim penceresi
  • Profillerimiz
  • Ön yargıyı yıkmak ve empati
  • Pro aktif birey olmayı seçmek.

İletişime Hemen Geçmek İçin Lütfen  👉 Burayı Tıklayın

Teklif Almak İçin İse Lütfen  👉  Burayı Tıklayın

iletişim becerileri seminer ile nasıl geliştirilebilir:

Başarılı bir kariyer inşa etmek söz konusu olduğunda güçlü iletişim becerileri geliştirmek çok önemlidir. Ancak iletişim becerileriniz özel hayatınızda da önemli bir rol oynar. En çok talep gören iletişim becerileri ve bunların nasıl geliştirileceği hakkında bilgi edinin. 

İletişim becerileri , nihayetinde kaliteli bir halk performansı oluşturan bir dizi faaliyettir.

Günümüzde iletişim hem iş dünyasında hem de özel hayatta çok önemlidir .

iletişim becerileri semineri ile başarılı iletişim, insanları ve durumları daha iyi anlamamıza yardımcı olur. Çeşitliliklerin üstesinden gelmemize, güven ve saygı oluşturmamıza ve yaratıcı fikirleri paylaşmak ve sorunları çözmek için koşullar yaratmamıza yardımcı olur .

Güçlü iletişim becerileri geliştirmek, liderlerin en önemli önceliklerinden biri haline gelir…

İş dünyasında birçok işveren, düzgün iç iletişimin çalışanların üretkenliğini önemli ölçüde artırabileceğine inanmaktadır .

İletişimin kendisi basit görünse de, çoğu zaman başkalarıyla iletişim kurmaya çalıştığımızda, kişisel veya profesyonel yaşamda diğer insanlarla ilişkilerde çatışmalara ve hayal kırıklıklarına neden olabilecek bir anlayış eksikliği için her zaman bir şans vardır.

iletişim becerileri semineri ile iş yerinde iletişimi geliştirirken arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla, patronunuzla daha iyi bağlantı kurabilirsiniz .

Neden İletişim Becerileri Semineri ile

Güçlü Bir İletişim Becerileri Geliştirmeniz Gerekiyor?

Yaşadığımız bu modern zamanda, her gün çok sayıda mesaj alıyor, gönderiyor ve işliyoruz.

Ancak başarılı iletişim, bilgi paylaşmaktan çok daha fazlasıdır, aynı zamanda bu bilginin ardındaki duyguların anlaşılmasıdır.

Başarılı iletişim, kişisel yaşamdaki veya profesyonel yaşamdaki ilişkileri derinleştirebilir. Kişisel hayatta, günlük olarak meydana gelen insanları ve durumları daha iyi anlamamıza yardımcı olabilirler.

İletişim becerilerini geliştirmek , çatışmalardan kaçınmamıza, uzlaşmamıza ve daha iyi kararlar almamıza yardımcı olabilir.

İş Yerinde Güçlü İletişim Becerilerinin Gücü

iletişimin becerileri semineri ipek alçı

iletişim becerileri semineri ile güçlü iletişim becerileri ile işinizi net bir şekilde etkileyebilirsiniz. Harika iletişimciler, çözüm getiren, değişimi yönlendiren, meslektaşlarını motive eden ve ilham veren kişilerdir.

İletişim becerilerini geliştirerek, iş yerinde çalışan bağlılığını, ekip çalışmasını, karar vermeyi ve bölümler arası iletişimi geliştirebiliriz.

Bu nedenle iletişim becerileri , işverenlerin çalışanlarında aradıkları en çok talep edilen sosyal becerilerdir .

İyi iletişim becerileri, yöneticilerin hayal kırıklığı ve güveni bozmadan olumsuz veya ağır mesajlar almasını ve göndermesini sağlar . Bu, çalışanları motive ve meşgul tutmak için önemlidir.

Liderlerden rollerini ve hedeflerini düzenli olarak iletmelerini beklerler. Çalışmaları hakkında sürekli geri bildirim beklerler ve ihtiyaç duydukları bilgileri saniyeler içinde bulabilmeyi beklerler.

Çalışanlarına şirketin değerlerini ve iş hedeflerini başarılı bir şekilde iletmeyi başaran işverenler , çok sevgili devir oranlarına sahiptir.

Dahası, yöneticilerin değişim sırasında çalışanlarla iletişim kurma şekli şirketin karlılığını doğrudan etkiler. Aslında, çoğu dijital dönüşüm stratejisi, iş yerindeki iletişim eksikliği nedeniyle başarısız oluyor.

Bu nedenle, işverenlerin çalışanlarını nasıl bilgilendirecekleri ve meşgul tutacakları konusunda iyi belirlenmiş bir stratejiye sahip olmaları gerekir.

Belirli iletişim becerilerini geliştirebilsek de, iletişim spontane ise belirli formülleri takip ettiğinden daha etkilidir . Sözlü kelimenin farklı bir spontane konuşma yankısı vardır.

Elbette bu becerileri geliştirmek ve başarılı bir konuşmacı olmak zaman ve çaba gerektiriyor. Ne kadar çaba ve pratik olursa, iletişim becerileri daha spontane ve daha içgüdüsel olacaktır.

iletişim becerileri semineri ile kazanacağınız 5 iletişim becerisi

Sahip olunması gereken onlarca farklı iletişim becerisi var, bu seminerde ise odaklanacağımız en iyi 5 iletişim becerisi var.

Bu 5 beceri , iş yerinde veya özel hayatta başarılı iletişim için kesinlikle gereklidir .

1. Dinleme

Dinlemek , iletişimin en önemli yönlerinden biridir. Başarılı dinleme, sadece sözlü veya yazılı bilginin anlaşılması değil, aynı zamanda konuşmacının iletişim sırasında nasıl hissettiğinin anlaşılmasıdır .

Bir konuşmacı, muhataplar arasında daha güçlü, daha derin bir ilişki kurmaya yardımcı olabilecek birinin dinlediğini ve anladığını görebilir ve hissederse.

Dikkatli dinleme aynı zamanda herkesin fikirlerini , görüşlerini ve duygularını ifade etmek için kendini güvende hissettiği veya sorunları yaratıcı bir şekilde planlayıp çözebileceği bir ortam yaratabilir .

2. Düz konuşma

Sohbet, iletişimin temelidir ve önemi ihmal edilmemelidir. Meslektaşlarla basit ve arkadaşça bir sohbet bile karşılıklı güven oluşturabilir ve hatta sorunları ciddileşmeden tespit edebilir.

Bilinmeyen bir kişiyle sağlıklı bir sohbet dozu, bir iş fırsatına yol açabilir. Erişilebilir ve arkadaşça olun çünkü o zaman hemen hemen herkesle konuşabileceksiniz.

3. Sözlü olmayan iletişim

Bizim için önemli olan şeyler hakkında konuştuğumuzda, çok sayıda sözsüz mesaj gönderiyoruz .

Sözlü olmayan sinyaller, sözsüz iletişim, vücut pozisyonu, yüz ifadesi, el hareketleri, jestler, göz teması, sesinizin tutumu ve tonu, kas gerginliği ve sizin / nefes alma şeklimizdir.

Bakma, dinleme, yaratma, tepki verme, jest yapma biçimin, duygular hakkında kelimelerin yapabileceğinden çok daha fazla konuşuyor.

Sözlü olmayan iletişim becerileri neden önemlidir?

Başkalarını anlama ve sözlü olmayan sinyalleri kullanma becerisini geliştirmek, başkalarıyla bağlantı kurmanıza, düşüncelerinizi ifade etmenize, zorlu durumlarla karşılaşmanıza ve evde ve işte daha iyi ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır.

4. Stres yönetimi

Küçük miktarlarda stres çok faydalı olabilir ve iş için cesaret verici olabilir. Bununla birlikte, stres sabit hale geldiğinde ve tamamen etkisini göstermeye başladığında, iletişimi, fikir netliğini ve uygun davranış ve eylemi etkileyebilir.

Stres altındayken diğer insanları yanlış anlayabilir, kafa karıştırıcı sözlü olmayan sinyaller gönderebilir ve komik davranış kalıpları kullanabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla veya meslektaşlarınızla sohbet ederken ne sıklıkla stresli hissettiniz ve daha sonra pişman olduğunuz bir şey söylediniz veya yaptınız?

Eğer geliştirmek durumunda stres yönetimi becerileri, sadece bu sonradan pişman çıkmasını önler, ama aynı zamanda bir çatışma içine giriyorsunuz diğer kişiyi etkilemek mümkün olacak.

5. Duygu kontrolü

İletişimde duygular önemli bir rol oynar. Karar vermek, düşünme şeklinizden çok, hissetme şeklinizi etkiler.

Duygular tarafından yönlendirilen sözsüz davranışınız, diğer insanların anlayışını ve başkalarının sizi nasıl anladığını ve algıladığını etkiler.

Yönlendirildiğiniz duygularınızın farkında değilseniz, ihtiyaçlarınızı ve deneyimlerinizi ifade edemezsiniz. Bu, hayal kırıklığına, yanlış anlaşılmaya ve çatışmaya neden olabilir.

Duyguların kontrolü, başkalarını, kendinizi ve gönderdiğiniz mesajları anlamanız için araçlar sağlar.

Duyguları tanımak işi basitleşrirse de, birçok insan halının altına itilme gibi öfke, keder veya korku gibi güçlü hislere sahiptir.

iletişim becerileri semineri ile gelin birlikte başaralım…