Uluslararası Telefon Kültürü Modülleri

Seminerin Adı:

KURUMUN TELEFON KÜLTÜRÜ

Seminerin Amacı:

Kurumun dışa açılan ilk yüzü olan telefon kültüründe mevcut markayı dış müşteride güçlü bir algıya taşımak için çalışanların “telefon” aracını etkin ve uluslararası nitelikte kullanmasını sağlamak.

İçerik:

 • Telefondaki etkiyi siz belirlersiniz
 • Her arayanı bir misafir gibi karşılamak
 • Karşılama, ağırlama, uğurlama
 • Telefonda hizmetin 6 temel kuralı
 • Pro Aktif müşteri hizmeti
 • İç müşteri hizmeti
 • Kızgın müşterilerle başa çıkmak
 • Duygusal sızıntıyı önlemek
 • İhtiyacı anlamak, bilgi toplamak
 • Profesyonel nezaket
 • Telefonda satış gerçeğini kavramak

İletişime Hemen Geçmek İçin Lütfen  👉 Burayı Tıklayın

Teklif Almak İçin İse Lütfen  👉  Burayı Tıklayın

Uluslararası Telefon Kültürü Modülleri Semineri

Alıntı:

2016 Wells Fargo Uluslararası İş Göstergesine göre, ABD şirketlerinin yüzde 47’si bu yıl uluslararası ticari faaliyetlerden elde edilen karların artmasını bekliyor ve yüzde 87’si uzun vadeli büyüme için uluslararası genişlemeye ihtiyaç olduğu konusunda hemfikir.

Yerel varlığını artırmak için çevrim içi profillerini en üst düzeye çıkarmaktan sanal telefon numaralarının kullanımına kadar uluslararası genişlemeye odaklanan birçok işletme ile karşılaşabileceğiniz farklı iş kültürlerine dikkat etmeniz önemlidir.

Sınır ötesi iş yaparken, telefonla veya yüz yüze iş yaparken iletişim aksaklıklarından kaçınma konusunda tavsiyeler almak için iş liderleri ve görgü kuralları uzmanlarıyla görüştük.

Uluslararası Telefon Kültürü Modülleri Kapsamında

Çeşitli Ulusların Telefon Kültürlerine Gelin Hep Beraber Bakalım

Amerika Birleşik Devletleri

Uluslararası telefon kültürleri modülleri Amerika

Telefon görgü kuralları

Amerikalılar telefon görüşmelerinde doğrudan ve anlaşılmak isterler ve genellikle çok az alt metin vardır ve ‘evet’, ‘hayır’ ve ‘belki’ tam olarak bunu ifade eder. İşin hızlı ve anlaşılır olması açısından konu olduğunca sade ve sonuca odaklı anlatılır.

İş etiği

İş toplantıları gayri resmi olsa da, dakiklik ve son tarihlere kesinlikle uyulmalıdır. Kişisel ilişkiler önemli değildir, en iyi anlaşma veya en iyi fiyat neredeyse her zaman günü kazanır.

İngiltere

uluslararası telefon kültürü modelleri ingiltere

Telefon görgü kuralları

Nezaket ve görgü, Birleşik Krallık toplumunun kilit unsurlarıdır, bu nedenle telefonda bir iş girişimini tartışmadan önce bolca nezaket ve gayri resmi sohbet bekleyin.

İş etiği

Zaman Birleşik Krallık’ta değerli bir kaynaktır, bu nedenle dakik olmak son derece önemlidir. Birkaç dakika geç kalacaksanız, vardığınızda basit bir özür dilemek yeterli olacaktır, ancak beş dakikadan uzun herhangi bir şey, neden geç kaldığınızı ve daha ne kadar beklediğinizi açıklamak için bir telefon görüşmesi yapılmasını gerektirir.

İspanya

uluslararası telefon kültürleri modülleri ispanya

Telefon görgü kuralları

Bir müşteri veya meslektaşınızla telefonda tartışırsanız şaşırmayın – bu normal kabul edilir.

İş etiği

Yemek, İspanyol kültürünün büyük bir parçasıdır, bu nedenle bir iş toplantısından önce, sonra veya sırasında yemek yeme davetini geri çevirmeyin.

Alexis Chateau PR’nin kurucusu ve yönetici ortağı Alexis Chateau , kadın iş adamlarının İspanya ve Akdeniz’de karşılaşabilecekleri bazı zorlukları şöyle açıkladı : “İspanyol erkekler, kadınların kendilerine para ödediğini veya kendi yiyecek ve içeceklerini içeride ödemesini sevmiyor. bu onların şirketi. Aynı şeyi İtalyanlar ve Yunanlılar için de fark ettim. Bu ülkelerden müşterilerle görüşmesi için bir kadın gönderirseniz, fatura geldiğinde bu biraz karmaşık olabilir. ”

İtalya

Uluslararası telefon kültürleri modülleri italya

 

Telefon görgü kuralları

İtalyanlar telefonda oyalanmaktan hoşlanmazlar. “Pronto” kelimesiyle bir telefon görüşmesi başlatırlar, bu da hemen anlamına gelir – bu yüzden zamanlarının çoğunu almayın!

İş etiği

İş dünyasında çeviklik, önemsiz kabul edilen katı kurallar ve formalitelerle olumlu olarak görülüyor. İtalyan işi kısa vadeye odaklanma eğiliminde olduğundan, uzun vadeli planlar genellikle asla gerçekleştirilmez.

 

İş yaptığınız insanlarla kişisel bir ilişki kurmaya çalışın, kişilik ve güven, bir İtalyan iş anlaşmasının veya ortaklığının hayati unsurlarıdır.

Çin

Uluslararası telefon kültürleri modülleri çin

 

Telefon görgü kuralları

Çin’de bile toplantılarda -, her zaman telefona cevap kabul edilebilir. Tam bir görüşmeyi konferans odası masasının altında yapmak, aramayı göz ardı etmekten daha kabul edilebilir.

İş etiği

Bir milyardan fazla nüfusa sahip bir ülkede öne çıkmak zor olabilir, bu nedenle kişisel ilişkiler Çin iş kültürünün önemli bir parçasıdır.

Görgü kuralları uzmanı Lisa Grotts , Çin iş dünyasında sabrın erdemini şöyle açıkladı: “İş yapmak için önce ilişkilerin beslenmesi gerekiyor. Karar verme sürecine acele ettiğinizde, sorunlar o zaman başlar. Herkesin ülkesi Amerika gibi acelesi yok. ”

Hindistan

Uluslararası telefon kültürleri modülleri hindistan

 

Telefon görgü kuralları

Hindistan’da yaşamın hızı bir saniyede değişebilir, bu nedenle bir görüşme sırasında diğer departmanlardan veya sekreterlerden gelen çağrı kesintilerine hazırlıklı olun.

İş etiği

Bir ilişki kurmak, bir satış konuşmasında veya iş anlaşmasında önemli bir faktör olabilir, bu nedenle sevdiklerinizin fotoğraflarını elinizin altında bulundurmak, kişisel bir bağ kurmanın harika bir yolu olabilir.

Reel Volume Promotions’tan Rachel Varghese, ev sahibinize bunların bir numaralı önceliğiniz olduğunu göstermenin erdemlerini açıklıyor: “Cep telefonunuzla konuşmak bekleniyor, ancak bir aramayı cevaplamamayı seçmeniz çok takdir ediliyor.”

Rusya

Uluslararası telefon kültürleri modülleri rusya

 

Telefon görgü kuralları

Sovyetler Birliği döneminde ele geçirilen çok sayıda telefon görüşmesi nedeniyle, birçok Rus hala telefon iletişimini şüpheyle ele alıyor.

İş etiği

Hediye vermek, Rus iş anlaşmalarında alışılmadık bir uygulama değildir, ancak hediye olarak votka vermeyin, çünkü bu aşağılayıcı (ve bir klişeye uymak) olarak görülebilir, bunun yerine viski deneyin.

Kültür uzmanı Jamie Gelbtuch , Rus ticaretinin arkasındaki düşünce sürecini şöyle açıkladı: “Sizin gibi meslektaşlar bilgi ve beceriler getiriyor ve öğrenmek istiyorlar, sadece üstünlük havasından hoşlanmıyorlar. Bilgiyi aktarmanın en iyi yolu, “neden?” Merceğinden öğretmektir. Ruslar anlamak istiyor, “Neden ben?” ve “Bu bağlamda neden önemlidir?” Ve söylenen kelimeye asla güvenilmediği için, yazılı olarak yapılan takiplere büyük ölçüde güvenin. ”

Almanya

Uluslararası telefon kültürleri modülleri almanya

 

Telefon görgü kuralları

Almanya , özellikle iş görüşmeleri için çok resmi bir ülkedir. Bay / Bayan (Bay / Bayan), ardından ilk isim yerine konuştuğunuz kişinin soy adını kullanmanız normaldir.

İş etiği

Almanya verimlilik, dürüstlük ve açık sözlü bir ulus olarak bir üne sahiptir. Bu üç unsur, Alman kurumsal hayatının önemli parçalarıdır, bu nedenle, bir müşteri müzakerelerde açık sözlü ise ertelemeyin.

Otoriteye ve hiyerarşiye saygı, son derece önemlidir, bu nedenle, genç olarak bir iş toplantısına katılıyorsanız, asla konuşmanız istenmezse şaşırmayın.

Fransa

Uluslararası telefon kültürleri modülleri fransa

 

Telefon görgü kuralları

Küçük meselelerde telefonu elinize almayın – Fransızlar konu çok önemli olmadığı sürece hızlı bir e-posta almayı tercih ediyor.

İş etiği

Fransızca konuşmak cazip gelse de, telaffuzunuz mükemmel değilse zahmet etmeyin. Çoğu Fransız iş adamı İngilizceyi anlayacak ve konuşacak ve belirsiz diyalogları deşifre ederek zaman kaybetmemeyi tercih edecek.

Japonya

Uluslararası telefon kültürleri modülleri japonya

 

Telefon görgü kuralları

Japon kültüründe, halka açık bir yerde veya toplu taşıma araçlarında bir telefona cevap vermek son derece kaba kabul edilir – bu nedenle, görüşmeleri ikinizin de ofiste olduğunuz zamanlar için planladığınızdan emin olun.

İş etiği

Uyumluluk ve birlik, takımdaki bir kişinin aynı fikirde olup olmadığına bakılmaksızın, genellikle kabul edilen bir grup fikir birliğiyle Japon iş dünyasının temel yönleridir.

Yaşa veya pozisyona dayalı hiyerarşi, iş yerinin de ortak bir özelliğidir. Bu katı düzen duygusu, ekibin daha kıdemli bir üyesinin daha yüksek bir pozisyondaki bir müşteri tarafından ciddiye alınmasını zorlaştırabilir.

Avustralya

Uluslararası telefon kültürleri modülleri Avustralya

 

Telefon görgü kuralları

Aşağıya düşen işler genellikle rahat bir meseledir, bu nedenle müşteri aramalarında çok resmi olmaktan kaçının ve konuşmanın tamamen işe odaklanmasını beklemeyin.

İş etiği

Avustralya’da, iş ilişkilerine karşı gelişigüzel bir tutum, iş ve sosyalleşmenin genellikle bir arada olduğu anlamına gelebilir.

Meslektaşlarınız ve müşterileriniz tarafından gayri resmi toplantılara ve barbekülerde davet edilmek normaldir ve bu vesileyle ev sahibinize et ve içecek getirmek kibarlıktır.

Uluslararası Telefon Kültürü Modülleri Semineri ile Firma Elemanlarının Yeterliliğini Sağlayın…

KAYNAK:

https://tollfreeforwarding.com/blog/international-phone-etiquette-business